VIDEO 2017-2018

Cupa României T4: AS Tricolor – Academia RAPID BUCUREȘTI  2-4 (0-3)
28.11.2017
Teren: Coresi
Marcatori: Pancu 11m, Olariu, Goge 2
Academia RAPID: Manea – Cristil (Boian), Matei (Sandu), Iacob, Lădaru, Duriță, Goge, Olariu , Stancu, PANCU, Bădiță (Bărbălău (Dovleac))
ANTRENOR: Constantin Schumacher


Etapa 14: Academia RAPID BUCUREȘTI  – AFC Venus  26-1 (9-0)
18.11.2017
Stadion: Giulești Valentin Stănescu-2000
Marcatori: Iacob 3, Bărbălău, Niculae 6, Goge 9, Boian, Dumitru, Bădiţă 2, Pancu 2, Burcea.
Academia RAPID: Ignat – Boian, Iacob, Bratu, Stancu – Mitea (Dumitru) – Olariu (PANCU), Duriţă (Burcea), Goge – Bărbălău (Bădiță), NICULAE


Etapa 13: AS Romprim – Academia RAPID BUCUREȘTI  0-8 (0-5)
10.11.2017
Stadion: Romprim – Fără spectatori
Marcatori: Niculae 2, Duriță, Stancu, Iacob, Metin autogol, Dumitru, Lădaru
Academia RAPID: Ignat-Boian , Bratu, Iacob (Matei), Duriță (Dumitru), Stancu, Lădaru, Mitea, Goge, Bădiță (Olariu), NICULAE (Dumitrescu)
ANTRENOR: Constantin Schumacher


Etapa 12: Academia RAPID BUCUREȘTI – Metaloglobus II  2-0 (0-0)
04.11.2017-Stadion Giulești  Valentin Stănescu: 3000
Marcatori: D. Niculae, P. Goge
Academia RAPID: Ignat- Boian, Iacob, Bratu, Lădaru, Mitea, Duriță, Goge, Olariu (Dumitru), Bărbălău (NICULAE) (Bădiță), PANCU (cpt) (Dumitrescu)
ANTRENOR: Constantin Schumacher


Etapa 10: Academia RAPID BUCUREȘTI – AFC Asalt  7-1 (4-1)
21.10.2017-Giulești Valentin Stănescu: 4000
Marcatori: Bădiță, Goge 2(1-11m), Duriță, Niculae 2, Pancu
Academia RAPID: Ignat – Cristil, Iacob, Bratu, Stancu, Mitea, Olariu, Duriță, Goge – Bădiță, Niculae.


 Etapa 8: Academia RAPID BUCUREȘTI – CSA Steaua  1-1 (1-1)
14.10.2017-Giulești Valentin Stănescu: 10.000
Marcator: D. Niculae
Academia RAPID: Ignat- Bratu, Stancu (Lădaru), Iacob, Burcea (Olariu), Cristil, Mitea (Matei), Duriță, Goge, Pancu (Bărbălău), Niculae


Etapa 7: AFC Comprest GIM – Academia RAPID BUCUREȘTI  0-0
06.10.2017-Rocar: 500
Academia RAPID: Ignat- Cristil (Burcea), Iacob (Matei), Bratu, Dumitru, Duriță, Stancu, Olariu (Bădiță), Goge, Niculae, Bărbălău (Dovleac)


Etapa 6: AFC – Academia RAPID BUCUREȘTI  0-3 (0-1)
30.09.2017-Giulești: 800
Marcatori: Olariu, Iacob, Goge
Academia RAPID: Ignat-Iacob (Costache), Boian, Bratu, Stancu (Lădaru), Olariu, Goge, Duriță (Bădiță), Mitea, Niculae, Pancu (Dumitru)


Etapa 5: Academia RAPID BUCUREȘTI – AS Tricolor  3-1 (1-1)
27.09.2017-Giulești: 3000
Marcator: D. Pancu 3
Academia RAPID: Ignat – Boian (I.Dumitru), Bratu, Iacob, Stancu, Mitea, Olariu (Duriță) ,Muscalu (D.Niculae), Pancu, Goge, Bădiță (Bărbălău)


Etapa 3: Academia RAPID BUCUREȘTI – CS FC Dinamo  2-0 (0-0)
Marcatori: P. Goge (59), A. Bădiță (77)
Penalty ratat: P. Goge (6)
Academia RAPID: Ignat – Dumitru, F. Matei, A. Iacob, Stancu – Mitea, Burcea (Bădiță) – Goge (Bărbălău), Burlacu (Olariu), Duriță (Pancu) – D. Niculae.


Cupa României: Academia RAPID BUCUREȘTI – A.S. Atletico  4-0 (1-0)
Marcatori: 1-0 Autogol, 2-0 Goge, 3-0 Goge, 4-0 F. Matei
Academia RAPID: I. Manea – A. Dumitru, A. Iacob, F. Matei, Stancu – Burcea (Goge), Mitea – Bărbălău (Olariu), A. Burlacu (A. Nițu), Duriță (Pancu) – Bădiță (A. Dumitrescu).


Etapa 2: AS Termo – Academia RAPID BUCUREȘTI  0-2 (0-1)
Marcatori: I. Dumitru (17), Goge (77)
Academia RAPID: Ignat – Boian, F. Matei, D. Bratu, Stancu – Mitea (Bădiță), A. Dumitru – Olariu (Bărbălău), Burlacu, Goge – D. Niculae (cpt)
Rezerve: I. Manea – A. Costache, Bărbălău, Duriță, Bădiță


Etapa 1: Academia RAPID BUCUREȘTI – CS Progresul 2005   13-0 (4-0)
Marcatori: Bărbălău, Niculae 3, Burlacu, Mitea, Goge, Duriță, Bădiță 2, Dumitru, Burcea, Matei.
Academia RAPID: Ignat – Boian, F. Matei, D. Bratu, Ladaru – D. Burcea, A. Mitea – Olariu (46′ Goge) , Burlacu (57′ Duriță), Bărbălău (65′ A. Dumitru) – D. Niculae (c) (54′ Bădiță).