SUNTEM PREA BUNI! 17 VICTORII CONSECUTIVE. URMEAZA A 18-A!

A.RAPID BUCUREȘTI – AFC Carmen  3-0 (2-0)
Giulești – Valentin Stănescu: 2000
Marcatori: Pancu 11m, Goge, Vlada 11m
A.RAPID: Ciuculescu – Voicu, Iacob, Bratu (68′ Dovleac), Stancu (54′ Duriță) – A. Grigore (68′ D. Niculae), Maftei  Lădaru, Goge (83′ Olariu) – Vlada, Pancu.
Antrenor: Constantin Schumacher

Rapid își continuă drumul spre Liga 3, apropiindu-se tot mai mult de câștigarea sezonului regular, după o nouă victorie fără mari probleme, 3-0, sec, cu AS Carmen, ocupanta locului 5 la 5 puncte de playoff.
Cu această victorie categorică, Rapidul ajunge la 17 victorii consecutive!
Cu Pancone în primul unsprezece, dar cu Daniel Niculae pe bancă, Rapid a început în forță, cu două ocazii mari, prin Pancu și Vlada, însă portarul Voicu a făcut minuni.
Golul a picat în minutul 24, atunci când Daniel Pancu a transformat un penalty  obținut de Marian Vlada, după un fault clar, în careu.
Șase minute mai târziu, Lucian Goge a profitat de o eroare în apărarea Carmenului și a majorat diferența, irosind orice dubiu în privința câștigătoarei.
După pauză, Constantin Schumacher l-a aruncat în luptă și pe Nico, iar ultimul gol al partidei a venit abia în prelungiri, atunci când golgeterul din retur al Rapidului, Marian Vlada, a punctat și el de la 11 metri.
Următoarea partidă a Rapidului se va disputa sâmbăta viitoare, cu Metaloglobus II, tot pe Valentin Stănescu, pentru că noi suntem Rapid iar Rapidul dispută meciurile de acasă (unele și în deplasare) DOAR pe Giulești și nu pe alte coclauri ale Bucureștiului! Așteptăm a 18-a victorie consecutivă pentru că suntem buni, mult prea buni și valoroși pentru liga a 4-a!
Noi suntem ADEVĂRATUL RAPID, RAPIDUL cu suporteri, RAPIDUL cu legende, RAPIDUL care nu se face de râs!