post

JOC BUN CU O ECHIPĂ DE LIGA 1!

FC Voluntari – A. RAPID BUCUREȘTI  3-1 (0-0)
03.03.2018
STADION: Voluntari, sintetic – 200
Marcatori: 1-0 Achim (52), 1-1 Goge (66), 2-1 Achim (69), 3-1 Pleașcă (90)
A.RAPID: Ciuculescu (46 Ignat) – I. Voicu, Boian, Maftei, M. Stancu – Olariu (53 Dovleac), A. Grigore (61 Bărbălău), Lădaru (88 Bordei), Goge (88 Iova) – Vlada (80 D. Lazăr), Pancu (80 A. Nițu).

Academia Rapid ar fi trebuit să debuteze, ieri, în returul ligii a patra, în compania Progresului 2005, însă din cauza vremii nefavorabile, AMFB a decis ca întreaga etapă să se decaleze cu o săptămână.
Așa că, giuleștenii au găsit un adversar de joc de liga 1, FC Voluntari, echipă ce a profitat și ea de amânarea etapei de play-out.
Gazdele, au învins cu 3-1, la finalul unui joc în care rapidiștii au evoluat de la egal la egal timp de 60 de minute, doar câteva neatenții la fazele fixe și jucătorii experimentați ai Voluntariului, făcând diferența dintre cele două echipe, pe care le despart trei eșaloane.
Echipa noastră nu a fost umilită de alte echipe din ligile 4, din alte județe într-o manieră dezgustătoare. Echipa noastră chiar s-a ridicat la nivelul Voluntariului și a ținut steagul sus pe tot parcursul meciului, ceea ce a făcut să fim mândri de băieții lui Constantin Schumacher și Mihai Iosif!
Următorul meci al Academiei Rapid va avea loc vineri 09 martie, de la ora 15:00, Academia Rapid va juca, în etapa a 17-a, din Liga 4, cu Progresul 2005 (tur 13-0), pe stadionul Coresi
HAI RAPID
#UniculRapid
#AdevăratulRapid
#RapidulCuSuporteri