post

Academia RAPID, ÎN SEMIFINALE!

Astăzi, Academia Rapid s-a calificat în semifinalele cupei României faza pe București impunându-se pe terenul Coresi în fața Tricolorului, scor 2-4. Pe o vreme friguroasă de toamnă, elevii lui Constantin Schumacher și-a făcut meciul ușor încă din minutul 11 prin Daniel Pancu care a transformat o lovitură de la 11 m și care a ajuns la cota 101 în tricoul Rapidului! Până la pauză Olariu și Goge au adus liniștea calificării, astfel scorul pauzei a fost 0-3!AS Tricolor a redus din handicap în minutul 57 prin Pistorian ca mai târziu, Bărbălău să trateze o fază cu oarecare superficialitate ce l-a scos din sărite pe antrenorul Constantin Schumacher, acesta din urmă l-a schimbat cu Dovleac. Până la final Goge a mai înscris o dată și a ajuns la cota 21 iar în minutul 85 Stancu de la Tricolor a închis tabela.

Mai jos aveți primul 11 trimis de Constantin Schumacher și cealaltă partidă ce s-a disputat în Cupa României:

AS Tricolor – Academia RAPID BUCUREȘTI  2-4 (0-3)