post

REZUMAT.PRIMUL AMICAL, PRIMA VICTORIE!

PRIMUL AMICAL, PRIMA VICTORIE!

Astăzi băieții noștri au obținut prima victorie în primul amical disputat pe terenul Coresi, cu o selecționată a ligii a 4 a,  scor 1-3! Meciul s-a desfășurat în trei reprize a câte 30 minute.Gazdele au deschis scorul repede și au mai avut câteva ocazii periculoase. Echipa noastră a dat dovadă  de maturitate și a egalat rapid prin Cristofor după o respingere în față a portarului. În cea de-a doua repriză formația noastră a dominat jocul clar și a intrat în avantaj prin golul la vinclu a lui I. Popa. Pentru echipa noastră a mai marcat și Matei din 11m. De menționat este faptul că la scorul de 2-1 pentru echipa noastră, portarul nostru Bebelaș Cioran a apărat o lovitură de pedeapsă! Le mulțumim băieților pentru spectacolul oferit și le urăm cât mai multe victorii atât în amicale dar mai ales în oficiale!
Mai jos aveți rezumatul partidei.