post

SHOW ÎN GIULEȘTI!

Etapa a-8-a din PLAY-OFF:
CFR BUCUREȘTI – A.S. Power Team 7-0 (1-0)
Marcatori: Andrei Bădiță (11m), Alexandru Mihalache 3, Iosif Popa, portarul Eduard Ispas (11m), Alin Ungureanu.

CFR-iștii au făcut show în Giulești reușind să surclaseze Power Team cu 7-0, la pauză fiind doar 1-0. Așadar tradiția s-a păstrat în meciurile directe, CFR-ul obține 4 victorii din tot atâtea 1-0, 2-0 în campionatul regular și 7-0, 6-1 în playoff.CFR-ul a început foarte bine prima repriză reușind să marcheze repede prin Andrei Bădiță din lovitură de la 11m, apoi până la pauză vișiniii au ratat două ocazii monumentale prin Burcea și Bădiță. Repriza a doua a aparținut CFR-ului în totalitate, reușind să puncteze de șase ori prin Popa, Ungureanu, Mihalache, acesta reușind primul hattrick în tricoul alb vișiniu. De reținut este faptul că la acest meci a reușit sa marcheze și Ispas Eduard, unul din cei doi portari din lot, executând cu sânge rece un penalty. O fază haioasă s-a petrecut cu 5 minute înainte de finalul meciului când Mărgărit a scăpat singur cu portarul, acesta l-a driblat înspre stânga din spate venind un fundaș care la rândul său a fost driblat și el cu ușurință, apoi Mărgărit cu poarta goală în față a șutat foarte slab încât mingea care trebuia să intre în poartă, a fost prinsă de portarul oaspeților..
În urma acestui rezultat am revenit pe prima poziție cel puțin până mâine când se va disputa celălalt meci al etapei, ACS Tracțiunea – Progresul Spartac 2. Clasamentul arată astfel: